صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

آزادی بیان به معنای آزادی اهانت نیست

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه امروزه مخاطبان مکتب اهل‌بیت (ع)، بین‌المللی هستند، گفت: همه جهان حتی ادیان ابراهیمی و غیر ابراهیمی می‌توانند مخاطب ما باشند و باید برنامه و فعالیتی بزرگ در مقیاس این مأموریت برای خود تعریف کنیم. آیت‌الله رضا رمضانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه […]

کد خبر : 40652 | ۸:۴۰ ق.ظ | ۲۰ شهریور , ۱۳۹۹

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه امروزه مخاطبان مکتب اهل‌بیت (ع)، بین‌المللی هستند، گفت: همه جهان حتی ادیان ابراهیمی و غیر ابراهیمی می‌توانند مخاطب ما باشند و باید برنامه و فعالیتی بزرگ در مقیاس این مأموریت برای خود تعریف کنیم.

آیت‌الله رضا رمضانی در گفت‌وگو با فارس با اشاره به اینکه امروزه تفکر لیبرالیسم مانند کمونیسم در عرصه‌های مختلف به بن‌بست رسیده و در دنیا با چالش‌هایی مواجه است، اظهار کرد: بحران معنویت و بی‌هویتی از بحران‌های مهم دوران ما است.

وی با بیان اینکه دنیای لیبرالیسم با دیکتاتوری رسانه‌ای خود در تلاش است تا چهره‌ای منحرف از اسلام را نشان دهد، گفت: لیبرالیسم درصدد همسو کردن کشورهای مسلمان با خود است و ما باید در مقابل این هجمه برنامه داشته باشیم و ایستادگی کنیم.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه میدان مهم نبرد امروز ما با دشمن، میدان افکار عمومی است، افزود: نباید از رسانه و افکار عمومی غافل شویم و باید از این ظرفیت برای تنویر افکار عمومی بهره لازم را ببریم.

رمضانی با اشاره به اینکه اسلام، تنها اندیشه‌ای که می‌تواند پاسخگوی نیازهای بشر باشد، بیان کرد: اسلام مورد توجه ما همان اسلامی است که در مکتب امام (ره) و مقام معظم رهبری تبلور یافته است.

به گفته دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع)، افراد منصف در غرب اعتراف کرده‌اند که اگر گفتمان اهل‌بیت (ع) در حوزه‌های مختلف به‌صورت جامع، دقیق، عمیق و بدون افراط‌وتفریط و با محور عقلانیت و معنویت معرفی شود، فاتح میدان عرصه تفکر و فرهنگ بشر می‌شود.

وی همچنین با اشاره به توهین نشریه فرانسوی به پیامبر اکرم (ص) گفت: در مجله «شارلی ابدو» به پیامبر اسلام (ص) توهین می‌کنند درحالی‌که این جزء ابتدایی‌ترین اصول است که انسان آزاد بوده مگر اینکه دیگری را مورد آزار، اذیت و اهانت قرار دهد.

رمضانی با بیان اینکه اعلامیه حقوق بشر مشکلات عمده‌ای دارد و معنویت بشر با این اعلامیه به دست نمی‌آید، افزود: امروزه در غرب به یک و نیم میلیارد مسلمان به اسم آزادی بیان اهانت می‌شود و درعین‌حال غربی‌ها مدعی آزادی بیان نیز هستند.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آزادی بیان به معنای آزادی اهانت نیست، بیان کرد: آزادی بیان در واقع آزادی فکر و بیان است اما اهانت یک فعل است.

وی با اشاره به توهین‌های همیشگی غربی‌ها به اسلام گفت: غربی‌ها به مقدسات مسلمانان اهانت می‌کنند و انتظار دارند که عکس‌العملی وجود نداشته باشد در حالی‌که مسلمانان دغدغه‌مند هستند و جامعه‌ای که دین در آن زنده است اهانت به پیامبر خود را برنمی‌تابد.

رمضانی با بیان اینکه امروزه فرصت طلایی برای ایران اسلامی به وجود آمده تا اسلام جامع با تبیین مکتب اهل‌بیت (ع) تبلیغ شود، تصریح کرد: اسلام عربستان و امارات نجات‌بخش و پاسخگو نیست و این قرائت از اسلام عزت، حریت، معنویت و عدالت به جامعه بشری منتقل نمی‌کند.

دبیر کل مجمع جهانی اهل‌بیت (ع) با اشاره به اینکه امروزه مخاطبان مکتب اهل‌بیت (ع)، بین‌المللی هستند، گفت: همه جهان حتی ادیان ابراهیمی و غیر ابراهیمی می‌توانند مخاطب ما باشند و باید برنامه و فعالیتی بزرگ در مقیاس این مأموریت برای خود تعریف کنیم.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد