صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضااعضای هیئت های نظارت بر انتخابات حافظان نظام اسلامی هستند

آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، ۱۶ اسفند در دیدار اعضای هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان، با اشاره به اینکه رضای خدا در انجام امور مهم است، اظهار کرد: اگر کاری برای رضای خدا نباشد به سرانجام نمی رسد و عامل آن اجر نمی برد. وی عرصه انتخابات را آبروی مردم […]

کد خبر : 42340 | ۴:۵۶ ب.ظ | ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹

آیت الله رسول فلاحتی، نماینده ولی فقیه در استان گیلان، ۱۶ اسفند در دیدار اعضای هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان، با اشاره به اینکه رضای خدا در انجام امور مهم است، اظهار کرد: اگر کاری برای رضای خدا نباشد به سرانجام نمی رسد و عامل آن اجر نمی برد.

وی عرصه انتخابات را آبروی مردم و کسانی دانست که به صحنه می آیند و افزود: تلاش شود آبروی افراد در انتخابات حفظ شود؛ البته هیئت نظارت بر انتخابات نسبت به گزارش ها باید ورود همه جانبه داشته باشد.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه حفظ نظام در رأس امور است، تصریح کرد: هیئت های نظارت بر انتخابات حافظ نظام اسلامی هستند، زیرا اگر نسبت به کسی که می خواهد در دستگاه ها ورود کند بی اعتنا باشیم نخستین مقصر محسوب می شویم.

آیت الله فلاحتی به تلاش مسئولان نظام برای برطرف کردن مشکلات مردم اشاره کرد و گفت: در عین حال مشاهده می کنیم برخی نه تنها نظارت بلکه ایده برای کنترل قیمت ها ندارند و این نشان دهنده بعضی ضعف هاست؛ بنابراین دستگاه نظارتی همه جا باید قوی باشد.

وی با تأکید بر اینکه نظام اسلامی خیمه است و مقام معظم رهبری به عنوان نایب امام زمان(عج) ستون آن محسوب می شود، بیان کرد: به ستون نظام باید خیلی توجه داشته باشیم و همه برنامه‌ریزی ها، نظارت ها و طرح ها به جایی ختم شود که ستون نظام آسیب نبیند.

نماینده ولی فقیه در گیلان خواستار تعامل قوی هیئت نظارت بر انتخابات با دستگاه اجرایی شد و بیان کرد: خیلی جاها امور با روابط اخلاقی حل می شود؛ ضمن اینکه ستاد اجرایی باید این احساس را داشته باشد که هیئت نظارت بر انتخابات قدرتمندانه پای کار است.

آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه خودصیانتی موجب آرامش روح و روان انسان می شود، اظهار کرد: خودصیانتی در خود و همه کسانی که نظارت را به عهده دارند، ایجاد و تقویت کنید.

وی امر نظارت را کار سختی دانست و یادآور شد: همه نگاه ها متوجه هیئت های نظارت است و اگر رضای خدا را مد نظر داشته باشید خدای متعال نیز کمک می کند.

امام‌جمعه رشت با بیان اینکه امیدوارم انتخابات باشکوه، پرعظمت و در راستای اقتدار نظام اسلامی برگزار شود، تصریح کرد: کسی که مسئولیت امور را به عهده می‌گیرد باید صلاحیت لازم را داشته باشد و بتواند برخی ویرانه هایی که ایجاد شده را برطرف کند.

آیت الله فلاحتی در ادامه به برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: توصیه ما به هیئت های نظارت بر انتخابات شهر و روستا این است افرادی را تأیید کنند که انقلابی باشند و اینکه هیچ سابقه سوء در پرونده آنها نباشد.

وی ادامه داد: در بعضی جاها می بینیم برخی افراد با سابقه سوء حضور دارند و این نشان می‌دهد در گذشته نظارت ها با دقت انجام نشده؛ ضمن اینکه ملاک حال فعلی افراد است. البته کسی که پرونده سوء دارد نباید در کار اجرایی وارد شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه مؤمن بودن، نداشتن زدوبند سیاسی و ورود ندادن بستگان به دستگاه های زیرمجموعه از دیگر شرایط مد نظر هیئت نظارت بر انتخابات شهر و روستا باید باشد، بیان کرد: شورای شهر و روستا باید خود را خادم مردم بدانند، در صورتی که عده‌ای با ورود به شورای شهر می خواهند پلکانی برای مراحل بعدی خود ایجاد کنند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه زدوبند در امر انتخابات برازنده نظام اسلامی نیست، تصریح کرد: نمایندگان مجلس شورای اسلامی کار سخت تأیید صلاحیت کاندیداهای شورای شهر و روستا را به عهده دارند.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد