صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضاقانون ملاک عمل همه دست‌اندرکاران انتخابات اعم از ناظران و مجریان است

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گیلان با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات  متعدد مهر تأییدی بر قبول نظام مقدس اسلامی است، تصریح کرد: این امر موجب وحدت، همدلی و همچنین انسجام بیشتر و خنثی شدن توطئه های نظام مقدس اسلامی می شود. حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری […]

کد خبر : 42351 | ۵:۰۰ ب.ظ | ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گیلان با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات  متعدد مهر تأییدی بر قبول نظام مقدس اسلامی است، تصریح کرد: این امر موجب وحدت، همدلی و همچنین انسجام بیشتر و خنثی شدن توطئه های نظام مقدس اسلامی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری در استان گیلان امروز، ۱۶ اسفند در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام‌جمعه رشت، اظهار کرد: در آستانه سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم و بر این اساس اعضای هیئت نظارت بر انتخابات استان ها شکل گرفته است.

وی حضور حداکثری در انتخابات های متعدد در طول سال های انقلاب اسلامی را نشان از اعتماد مردم به نظام مقدس اسلامی عنوان کرد و افزود: شاکله انقلاب اسلامی مردمی بودن است و تمام مسئولان به طور مستقیم یا غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می شوند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه حضور حداکثری مردم در انتخابات های متعدد مهر تاییدی بر نظام مقدس اسلامی است، تصریح کرد: این امر موجب وحدت، همدلی و همچنین انسجام بیشتر و خنثی شدن توطئه های نظام مقدس اسلامی می شود.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری یادآور شد: علیرغم اینکه مردم این روزها به واسطه نابسامانی های اقتصادی، گرانی و برخی از مشکلاتی که موجب شده در آنها رنجش خاطر ایجاد شود، گله مند هستند اما به عهدی که با امام(ره)، مقام معظم رهبری و شهدای انقلاب بستند، پایبندند.

وی اضافه کرد: مردم با انتخاب اصلح در خرداد سال ۱۴۰۰ حماسه دیگری خواهند آفرید و برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت خواهند کرد.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گیلان با اشاره به اینکه دو اصل برگزاری انتخابات سالم همراه با حضور حداکثری مردم محور تلاش دست اندرکاران برگزاری انتخابات است، بیان کرد: این دو اصل شامل آنها که مجری و ناظر انتخابات هستند نیز می شود.

حجت الاسلام والمسلمین اشجری، قانون را ملاک عمل برای همه دست اندرکاران انتخابات اعم از ناظران و مجریان عنوان کرد و متذکر شد: ناظران و مجریان انتخابات بدون هر گونه اعمال سلایق موظفند که پایبند به قانون باشند و براساس قانون وظایف خود را به درستی انجام دهند.

وی با بیان اینکه شبکه نظارت ۱۵ هزار ناظر آماده به کار دارد، اظهار کرد: برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی تعداد ۱۰ هزار ناظر با آمادگی کامل و آموزش های لازم، امر نظارت در انتخابات ۲۸ خرداد را در استان گیلان به عهده خواهند گرفت.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گیلان ادامه داد: احکام همه هیئت های نظارت شهرستان ها صادر شده و اعضا تعیین شدند و تا پایان هفته جاری احکام هیئت های نظارت بخش ها نیز صادر می شود.

اشجری، با اشاره به اینکه در شهرستان آستانه اشرفیه انتخابات میان دوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود، خاطرنشان کرد: در شهرستان آستانه اشرفیه همزمان سه انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای شهر و روستا برگزار می شود.

وی اضافه کرد: تلاش ما این است بتوانیم اعتمادی که مردم به شورای محترم نگهبان به عنوان ناظران امین دارند، این نگاه معتقدانه را همچنان نگه داریم و از آرای مردم مراقبت کنیم زیرا به طور قطع همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند، آرای مردم حق الناس است و همه ما موظف هستیم در پاسداری از حق الناس بکوشیم.

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گیلان تصریح کرد: با توجه به همدلی و همراهی که با دستگاه های اجرایی و مجریان انتخابات وجود دارد، می توانیم با رعایت موازین اخلاقی و قانونی یک انتخابات بسیار با شکوه و همراه با حضور حداکثری مردم داشته باشیم؛ ضمن اینکه با شاخص هایی که مقام معظم رهبری تشریح می کنند مردم بتوانند اصلح را انتخاب کرده و حماسه دیگری را در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت کنند.

وی به برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری اشاره کرد و یادآور شد: نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا به عهده نمایندگان مجلس شورای اسلامی است و شورای نگهبان در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هیچ نقشی ندارد.
تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد