صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضا

هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر فرصت مناسبی برای استقبال از ایام‌الله دهه فجر است

حجت الاسلام والمسلمین اشجری گفت: هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر فرصت مناسبی برای استقبال از ایام‌الله دهه فجر است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست ستاد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر که با حضور دکتر انسیه […]

کد خبر : 44532 | 1:35 ب.ظ | ۳۰ آبان , ۱۴۰۰

حجت الاسلام والمسلمین اشجری گفت: هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر فرصت مناسبی برای استقبال از ایام‌الله دهه فجر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری، قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در نشست ستاد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر که با حضور دکتر انسیه خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور، یک‌شنبه ۳۰ آبان در سالن اجتماعات این شورا برگزار شد، گفت: نقش بانوان در شکل‌گیری، پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی نقشی محوری و غیرقابل انکار است.

وی با اشاره به تاکید معمار کبیر انقلاب اسلامی مبنی بر نقش پررنگ و حماسی زنان مومنه در پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امام خمینی(ره) به صراحت فرمودند: «این پیروزی را ما از بانوان داریم قبل از اینکه از مردها داشته باشیم. بانوان محترم ما در صف جلو واقع بودند؛ بانوان عزیز ما اسباب این شدند که مردها هم جرأت و شجاعت پیدا کنند. ما مرهون زحمات شما خانم‌ها هستیم».

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری، حضور موثر زنان در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و سیاسی را بیانگر نقش سازنده آنان در ارتقای جایگاه‌های معنوی جامعه دانست و بیان کرد: از بیست و هفتم دی تا سوم بهمن به‌عنوان هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر نامیده شده است که فعالیت‌های مربوط به این هفته با ولادت حضرت زهرا(س) و ولادت امام خمینی(ره) حسب تقویم قمری پایان می‌یابد.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی با بیان اینکه هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر فرصت مناسبی برای استقبال از ایام‌الله دهه فجر است، تصریح کرد: در برنامه‌های ستاد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر به تبیین دیدگاه امامین انقلاب اسلامی در خصوص جایگاه و نقش زنان در شکل‌گیری، پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی، ترویج سبک زندگی فاطمی و ترسیم و انعکاس دستاوردهای بانوان پس از پیروزی انقلاب اسلامی توجه ویژه شود.

وی تشکیل ستاد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر را طبق اساس‌نامه بر عهده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی دانست و اضافه کرد: انتصاب سرکار خانم دکتر خزعلی، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور به‌عنوان رئیس ستاد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر از سوی حضرت آیت‌الله جنتی نماینده ولی فقیه و رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نشان از تعهد، تخصص، توانمندی و تجربیات گرانسنگ ایشان در امور مربوط به بانوان دارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با تاکید بر اهمیت برگزاری مراسم و برنامه‌های ستاد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر با صبغه مردمی، گفت: تعامل روسای ستادهای استانی با روسای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در استان‌ها موجب ارتقاء کمی و کیفی فعالیت‌ها خواهد شد.

تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد