صفحه نخست ارتباط با ما ورود اعضاانقلاب اسلامی و یوم الله ۲۲ بهمن یادگار ماندگار شهدای گلگون کفن است

استاندار گیلان، انقلاب اسلامی را یادگار خون صدها هزار شهید گلگون کفن دانست و گفت:  امروز وظیفه همه ما پاسداری از این ارزش‌ها است و مردم بار دیگر با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخی محکم به دشمنان انقلاب خواهند داد. اسدلله عباسی ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر لنگرود با […]

کد خبر : 53848 | 7:35 ب.ظ | ۲۰ بهمن , ۱۴۰۲

استاندار گیلان، انقلاب اسلامی را یادگار خون صدها هزار شهید گلگون کفن دانست و گفت:  امروز وظیفه همه ما پاسداری از این ارزش‌ها است و مردم بار دیگر با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخی محکم به دشمنان انقلاب خواهند داد.

اسدلله عباسی ظهر جمعه در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه شهر لنگرود با بیان اینکه رژیم پهلوی مانع از بالندگی و رشد کشور در حوزه‌های مختلف شده بود، گفت: در زمان طاغوت کشور در تمامی حوزه‌ها وابسته به کشورهای غربی بودیم و این عاملی مهم در عدم بالندگی و رشد کشور بود.

وی با اشاره به تحقق شعار ما می‌توانیم توسط امام راحل(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی دومین کشور در دنیا در زمینه تولید نانو دارو است و  دشمن دارویی که مربوط به بیماری‌های صعب العلاج  می‌باشد را تحریم کرد لذا اگر در حوزه دارو به خود کفایی نمی‌رسیدیم قطعا دچار مشکل می‌شدیم.

استاندار گیلان دوران کرونا را اوج ستم و تحریم دارویی ایران توسط استکبار دانست و تصریح کرد: در دوران کرونا کشورهای غربی از دادن واکسن و حتی ماسک به کشور خودداری کردند در حالی که دولت وقت پول خرید دارو را واریز کرده بود ولی متخصصان حوزه ساخت واکسن با تکیه بر توان داخلی خود به چنان موفقیتی دست یافتند که جهانیان مات و مبهوت ماندند.

عباسی با تاکید بر جهاد تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های پزشکی، دفاعی، هوا فضا، صنعت و هسته‌ای افزود: با تلاش‌های صورت گرفته توسط متخصصان داخلی اکنون توانستیم در حوزه سلول‌های بنیادی رتبه نخست و در روش درمان بیماری تالاسمی به روش مغز استخوان رتبه دوم جهان را به دست آوریم.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب اسلامی باید در برهه‌های مختلف برای مردم به نمایش گذاشته شود، گفت: امروز در تولید پهپادهای رادار گریز اول کشور دنیا هستیم که یک دستاورد بسیار بزرگ است به همین منظور بود که وقتی این دستاوردها در معرض دید مقام معظم رهبری قرار گرفت ایشان فرمودند که مردم در جریان نیستند و این همه عظمت این همه پیشرفت این پیشرفت‌ها باید بازگو شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه در دوران رژیم پهلوی حتی پزشک ایرانی به اندازه کافی در کشور وجود نداشته است، تصریح کرد: قبل از پیروزی انقلاب پزشک‌های عمومی از کشورهای دیگر مثل هند و پاکستان وارد کشور می‌شدند  ولی امروز ما سرآمد حوزه پزشکی در جهان هستیم این‌ها دستاورد نظام است که عزت را به جامعه داده و کشور را در عرصه‌های مختلف خودکفا کرده است.

عباسی با تاکید بر تقویت روحیه استکبار ستیزی توسط امام راحل(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد: امام خمینی(ره) گفتمان ضد استکباری و ضد آمریکایی را در کشور احیا کرد و اجازه نداد آن‌ها  بر سرنوشت ما دخالت داشته باشند‌

وی با بیان اینکه دولت جهادی سیزدهم با تکیه بر رهنمودهای مقام معظم رهبری و آرمان‌های شهدا و امام شهدا در راه حل مشکلات کشور گام برمیدارد، گفت: در ۲ سال اخیر ما توانستیم در بسیاری از زمینه ها رشد و پیشرفت داشته باشیم و در دهه مبارکه فجر سال جاری یش از ۱۲ هزار میلیارد تومان پروژه‌های عمرانی و اقتصادی برای راه‌اندازی داشتیم.

استاندار گیلان با اشاره به خالی بودن خزانه دولت بعد از روی کار آمدن دولت سیزدهم بیان کرد: نگاه دولت سیزدهم ایجاد و گسترش دیپلماسی اقتصادی با کشورهای همسایه و منطقه بوده و اقتصاد و سرنوشت کشور را به کشورهای غربی گره نزده است که نمونه بارز آن عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی بریکس و شانگهای است.

عباسی با اشاره به افزلیش تولید چای خشک در گیلان به نسبت سال گذشته افزود:  در خصوص چای ما ۲۷ هزار تن چای خشک در سال ۱۴۰۱ داشتیم ولی امسال این آمار به ۳۳ هزار تن رسید که بسیار جای خوشحالی دارد.

وی از زیر خط ترافیک رفتن میدان گیل لاهیجان خبر داد و گفت: تمامی کارهای فنی، کارشناسی و روشنایی میدان گیل لاهیجان انجام شده و دستور دادیم تا از امروز زیر خط ترافیک برود تا باری را از دوش مردم برداشته شود زیرا دولت سیزدهم معتقد است به بهانه افتتاح نباید مانع بهره‌برداری پروژه‌ای شد.

استاندار گیلان با بیان اینکه هدف بعدی دولت در گیلان بعد از میدان گیل مسئله کنار گذر شهرستان لنگرود است، تصریح کرد: دولت سیزدهم اهتمام ویژه‌ای برای تکمیل میدان کنارگذر لنگرود داشته و از هیچ تلاشی در این راستا دریغ نمی‌کند.
عباسی از افتتاح یک پروژه استانی در حوزه تولید مرغ در لنگرود خبر داد و گفت: ما در همین منطقه یک سرمایه تقریبا ۲ هزار میلیاردی در زنجیره ارزش تولید مرغ در کشتارگاه مرغ در شهرستان لنگرود داریم که به زودی افتتاح می‌شود.

وی بندر چمخاله را یک ظرفیت مهم گردشگری برای گیلان دانست و بیان کرد: بندر چمخاله با بیش از ۴۲۰ میلیارد تومن سرمایه‌گذاری آماده واگذاری به بخش‌های خصوصی و بهره‌برداری است.

استاندار گیلان با تاکید بر احیای صنعت کشتی‌سازی در گیلان تصریح کرد: در کشتی‌سازی ما ناچار بودیم کشتی را  کشور روسیه برای ما درست کرده و سپس از طریق لیزینگ واگذار و با پرچم روسیه رفت و آمد کند ولی اکنون یک سرمایه‌گذار با اعتبار یک‌هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی وارد عمل شده و کار احداث کشتی را آغاز کرده است.

عباسی با اشاره به افتتاح راه‌آهن رشت_ کاسپین با حضور ریاست محترم جمهور افزود: تکمیل این راه‌آهن به رشد اقتصاد ریلی گیلان بسیار کمک می‌کند و ساخت این خط ریلی راه‌آهن رشت_ کاسپین در مراحل پایانی قرار داشته و به زودی با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با بیان اینکه اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به گیلان در حوزه‌های عمرانی و اقتصادی غیر از اعتبارات در بودجه سنواتی است، گفت:حدود ۲۰ همت یا ۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه اعتبار برای فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی در سفر اول از آقای رئیس جمهور گرفتیم و در حوزه  عمرانی از هفت هزار و ۵۰۰‌ میلیارد تومان حدود پنج هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تا آذرماه سال جاری تخصیص پیدا کرده و ابلاغ شد که این امر نشان می‌دهد کار در حال  انجام است.

استاندار گیلان حضور در انتخابات را یک تکلیف برای ملت ایران دانست و افزود: تشویق و ترغیب مردم برای حضور در انتخابات مهمترین واقعه کشور به شمار می‌رود که در تعیین سرنوشت کشور تاثیرگذار است.

عباسی با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در انتخابات منجر به توسعه و تزریق روحیه امید به کشور می‌شود، گفت: در طول عمر انقلاب اسلامی، شاهد حضور گسترده مردم در رویدادهای مختلف بوده ایم که سبب رفع مشکلات کشور شده است.

وی با بیان اینکه وزارت کشور و شورای نگهبان با همه توان زمینه حضور همه سلائق سیاسی در انتخابات پیش رو را فراهم کرده است،  تصریح کرد:کشور آماده برگزاری یک انتخابات با حضور و مشارکت گسترده مردم کرده است و بدون شک مردم با حضور حداکثری در انتخابات ۱۱ اسفند امسال دین خود را به امام راحل و شهدا ادا می‌کنند.

استاندار گیلان انقلاب اسلامی و ۲۲ بهمن را یادگار ماندگار خون صدها هزار شهید گلگون کفن دانست و افزود:  امروز وظیفه همه ما پاسداری از این ارزش‌ها است و مردم بار دیگر با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن پاسخی محکم به دشمنان انقلاب خواهند داد.


تمامی حقوق اين وب سايت متعلق به شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان می باشد